23 квітня 2016 р. ЗАКРИТТЯ ДРУГОГО ФЕСТИВАЛЮ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА “АКАДЕМІЯ”

НовиниComments Off on 23 квітня 2016 р. ЗАКРИТТЯ ДРУГОГО ФЕСТИВАЛЮ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА “АКАДЕМІЯ”

23 квітня 2016, субота, 19.00, концертний зал ім. С. Людкевича –

ЗАКРИТТЯ  ДРУГОГО ФЕСТИВАЛЮ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА “АКАДЕМІЯ”

Фінальним акордом грандіозного ІІ-го Фестивалю Музичного Мистецтва “Академія”, що проходив під гаслом “Молоді – молодим” стане виступ найімпозантнішого мистецького колективу ЛНМА імені М.Лисенка – Львівського камерного оркестру “Академія” (художній керівник – народний артист України, лауреат Національної премії Т.Г.Шевченка, академік, професор, видатний композитор Мирослав Скорик, диригент і концертмейстер – народний артист України, професор Артур Микитка) за участі перфектовних солістів – заслуженого артиста України, блискучого скрипаля, лауреата багатьох національних та міжнародних конкурсів Назарія Пилатюка, а також Миколи Гав’юка (скрипка), Максима Барабаха (кларнет), Андрія Дулиша (скасофон).
Виступи цього колективу, який є без перебільшення гордістю мистецького Львова, завжди справляють виняткове враження і є ревеляційними в оцінці критики та вдячної публіки. Безмежний репертуар оркестру (в тім його вражаюче прем’єрне досьє творів багатьох українських та зарубіжних композиторів); велетенський досвід співпраці з неполічимою кількістю солістів, між якими і артисти світової слави, і початківці; колосальна географія, замалим чи не цілою Європою, гастрольних турів та виступів; мистецька харизматична натхненність його провідників та зустрічна самовіддача все нових і нових членів оркестру, що складається зі студентів-струнників ЛНМА імені М.Лисенка – все свідчить на користь всезагальнго визнання та захоплення.
Для завершення Фестивалю було обрано чотири композиції, три з яких належать перу наших сучаників композиторів-львів’ян: Мирославу Скорику, Віктору Камінському та Богдані Фроляк. У цьому галицькому товаристві прозвучить і твір популярного американського композитора першої половини ХХ-го ст. Аарона Коплєнда. Кожен з творів виказує яскраві риси стилістичних особливостей композиторського письма їх авторів.
Концерт для кларнета, струнного оркестру, арфи і фортепіано А.Коплєнда наледжить до типу так званого функціонального мистецтва – для фільму, театру, ревю, яка здобувала успіх у широкої публіки, а твори цього післявоєнного періоду по другій світовій були визнані одними з кращих зразків популярної американської музики. Поєднання простих доступних тем з хвацькою формою і динамізмом, ефектовною колористикою, яскравою оркестровкою – дійсно ставлять цей твір в найвищий ранг якісної, розважальної музики.
“Покаянний псалом” М.Скорика для струнного оркестру, прем’єра якого відбулася минулоріч, був написаний власне для свого рідного Львівського камерного оркестру “Академія” і репрезентує драматично-споглядальну лінію творчості композитора, до якої належать такі шедеври як Віолончельний концерт, “1933”. Болісний відгук на трагічні події сучасності кізь призму сакрального жанру псалому змикає воєдино такі антиномічні поняття як “битва і молитва”.
Partita-meditation для двох скрипок і струнних Б.Фроляк була створена знаною українською композиторкою ще у 2007 році, в період захоплення витонченими естетичними концепціями медитування, споглядальності, вишуканої звукової колористики, водночас інтенціями та рефлексіями над давніми ренесансно-бароковими формами і настроями.
Не обійдеться на такому концерті і без прем’єри – її анонсував відомий український митець, лауреат Національної премії Т.Г.Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, професор В.Камінський. Інтригуюча назва його нового твору викликає асоціації з древнім духом Карпат, містичною минувшиною, а може й сучасністю? – поема “Мольфар” для саксофону з оркестром В.Камінського спробує відкрити цю музичну таємницю.
Зрештою, як і цей чудовий ІІ-й Фестиваль Музичного Мистецтва “Академія” – насичений, цікавий, багатоплановий, багато в чому неординарний та новаторський намагався відкрити і перед слухачами, і перед виконавцями, і перед організаторами насамперед загадковий, вічно молодий і незбагненний світ музики.

кандидат мистецтвознавства, PhD
Лілія Назар-Шевчук

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations