Вшанування великого митця

НовиниComments Off on Вшанування великого митця

25 листопада у Великому залі ЛНМА імені М. В. Лисенка відбувся концерт, присвячений 100-річчю творчості видатного українського композитора Бориса Лятошинською (1895-1968).

До репертуару концерту ввійшли нещодавно видані романси 20-их років та Шевченківська сюїта для фортепіано. Композиції чудово відобразили тенденції та тематику, які переважали у творчості композитора в той період: від споглядання, музичних пейзажів до глибоких переживань та потрясінь.

Зокрема, поетичне змалювання природи, снів, імпресіоністська передача вражень від краси побаченого, була характерною для двох романсів, які відкривали концерт – “Був цар” та “Приснився мені” на сл. Г. Гайне (Р. Багрій – вокал, О. Рожак – фортепіано). Тими ж настроями позначені композиції “Втеча місяця” на сл. О. Уайльда, яка прозвучала у виконанні Х. Щепанської та О. Бучинської, “В радузі чайка летіла” (сл. Л. Первомайського, виконали А. Лісогорська та О. Бучинська), та “Озимандія” на сл. П. Шеллі (Ю. Гадзецький, О. Рожак). В останньому, поряд із зображенням безмежної “мертвої пустелі” з допомогою насиченої акордики та яскравої динаміки, змальовувався могутній цар Озимандія. Виконавець чудово передав контрасти між частинами романсу та надзвичайно точно втілив образ володаря.

Зовсім інші настрої панували у романсах “Я ласк твоїх боюсь” (сл. П. Шеллі) та “Вони закохались обоє” на слова Г. Гайне, які виконали А. Лісогорська та О. Бучинська. Виконавиці зуміли передати всі деталі інтимної лірики та проникливість почуттів, характерних для поезії романтиків. Семантикою смерті, похмурими фарбами вирізнявся солоспів “Когда жених ушел” на сл. М. Меттерлінка (Х. Щепанська, О. Бучинська).

У виконанні Лілії Дацини, звучав також популярний фортепіанний цикл Б. Лятошинського – “Шевченківська сюїта”. Окрім чудової інтерпретації прелюдій слухачі мали можливість почути епіграфи до кожної з них, які продекламувала сама піаністка.

Справжньою кульмінацією події стали два романси на слова російського символіста К. Бальмонта “Камыши” і “Подводные растения” для низького голосу (соліст – Юрій Гадзецький) та інструментального ансамблю (кларнет, валторна, арфа та струнний квартет). У цих творах ансамбль не лише акомпанував вокальній партії, а й чудово доповнював її, створював відчуття гойдання хвиль та малював барвисті водяні пейзажі.

Хочеться подякувати організаторам за ідею цього чудового концерту та відзначити усіх учасників події, оскільки вони, не дивлячись на складність композицій, зуміли показати високий професійний рівень.

Наталя Мендюк (студентка ІІ курсу ТКФ)

konclyat

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations