Вшанування Кароля Ліпінського

НовиниComments Off on Вшанування Кароля Ліпінського

Вшанування Кароля Ліпінського

16 грудня відбулись урочистості, присвячені 155 річниці з дня смерті одного з найвидатніших скрипалів-віртуозів усіх часів Кароля Ліпінського (1790 ─ 1861). На поминальний молебень до Вірлова (село Зборівського р-ну Тернопільської обл.) приїхало близько 50 шанованих гостей з України та Польщі. Місцева громада береже пам’ять про відомого на всю Європу маестро й доглядає його надгробний пам’ятник, авторства Теодора Єжовського.

Після спільної молитви учасники і гості заходу взяли участь у Міжнародній науковій конференції, присвяченій життєвому і творчому шляху Кароля Ліпінського та музичній культурі ХІХ ст. Тронна зала Золочівського замку вмістила музикознавців, мистецтвознавців, істориків, краєзнавців та всіх поціновувачів класичної музики. Свої доповіді виголосили професори з Польщі та України, зокрема доктор Йоанна Субель з Вроцлавської музичної академії ім. Кароля Ліпінського, доктор Тереса Мазепа з Жешувського університету, кандидат мистецтвознавства Ніна Дика з Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка та інші. Підсумувала вплив Кароля Ліпінського на українську музичну культуру ХІХ ст. доктор Любов Кияновська, завідувач кафедри історії музики Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

На завершення прозвучали безсмерті твори К. Ліпінського Н. Паганіні, Г. Вєнявського та Й.-С. Баха у віртуозному виконанні Ігора Муравйова, Тараса Зданюка, Олександри Мороз і Владислави Набутовської під керівництвом професора кафедри скрипки Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Володимира Заранського. Аранжування для скрипок підготувала Мар’яна Рудакевич.

Організаторами вшанування 155 річниці з дня смерті Кароля Ліпінського виступили ГО “КонтрФорс” та Львівська національна музична академія ім. М.Лисенка.

Анна Коржева

2 3 5 IMG_0298 IMG_0308IMG_0316 IMG_0313 IMG_0333

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations