«Весняний передзвін»

НовиниComments Off on «Весняний передзвін»

«Весняний передзвін»

Під такою влучною назвою відбувся концерт студентів кафедри народних інструментів та кафедри оркестрового диригування ЛНМА ім. М. В. Лисенка в рамках фестивалю «Академія». Програма концерту приємно вразила розмаїттям образів та настроїв: від глибокої проникливості – до чуттєвої експресії і драматизму, від жартівливих замальовок – до ефектних, ритмічно вибагливих сучасних композицій. Слухачі мали можливість ознайомитись з різноманітними творами українських композиторів, в тому числі і студентів ЛНМА ім. М. В. Лисенка, а також з творами іноземних авторів.

Розпочала концерт Капела бандуристів. Твори у їх виконанні спонукали зануритись у мелодичне багатство, різнобарв’я, неповторний ліризм української пісні. Цікаво прозвучали твори у виконанні Сопілкового квінтету, які відзначились оригінальністю, примхливістю ритміки. Окремо хотілося б відзначити студентку ІІ курсу – Катерину Трачук, яка неодноразово виступила цього вечора як солістка та авторка власної композиції. Її виконання вразило особливою емоційною проникливістю, глибиною та чуттєвістю. Нікого не залишив байдужим і драматичний твір «Чорний ворон» студента V курсу Назарія Любінця, який дуже символічно та актуально прозвучав на завершення першого відділу концерту, дещо повернувши нас до трагічних реалій сьогодення.

Другий відділ концерту представили Оркестр народних інструментів під керівництвом Олександра Личенка та Оркестр українських народних інструментів під орудою Ярослава Олексіва. Дуже приємно, що обидва колективи репрезентували різноманітні, дуже контрастні за характером твори здебільшого українських композиторів. Зуміли відтворити як задушевність та добродушний гумор українських пісень, так і ефектні, сучасні твори В. Зубицького, А. Нижника та Я. Олексіва, продемонструвавши цілий арсенал сучасних прийомів гри на народних інструментах.

Концерт ще раз продемонстрував високий рівень підготовки наших студентів, що підтвердили бурхливі аплодисменти публіки та численні вигуки «Браво».

    Наталія Мотрук,    студентка ІІ курсу ТКФ

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations