Вечір української мистецької пісні – концерт відкритої душі

НовиниComments Off on Вечір української мистецької пісні – концерт відкритої душі

Вечір української мистецької пісні – концерт відкритої душі

Відомі твори та оригінальні інтерпретації виконавців, бурхливі оплески з вигуками «Браво» Маестро та вдячних слухачів, невимушено-тепла атмосфера та відчуття проникливості, щирості, які долинали зі сцени… Саме так пройшов вечір української мистецької (класичної) пісні на камерній сцені Львівської обласної філармонії – як підсумування майстер-класів всесвітньовідомого бас-баритона Павла Гуньки (Велика Британія) за участю студентів-вокалістів Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка та Львівського національного університету ім. І.Франка.

Павло Гунька, окрім насиченого виконавського життя, є художнім керівником проекту “Мистецтво української пісні”, метою якого є створення антології з понад 1000 українських класичних пісень 26 українських композиторів, адже, без перебільшення, ці пісні варті того, щоби звучати на світових сценах.

Як відомо, співак вперше гастролює у Львові, і окрім участі у фестивалі «Віртуози» (концерту, який відбувся 9 червня), Маестро провів два майстер-класи, один з яких пройшов у стінах нашої академії. Завдання таких заходів полягало у демонстрації зовсім іншої інтерпретації відомих українських мистецьких пісень, котрі попередньо були обрані самими студентами –   інтерпретації, яка тонко відчуває кожне поетичне слово, показуючи його не тільки вокальною технікою, а й мімікою, жестом, особистим переосмисленням, темпераментом, своєрідною інсценізацією твору та головне – відкритою душею, яка пропускає крізь себе кожен звук поезії і музики, що так важливо для сприйняття слухачем.

Власне такі, дещо незвичні, проте яскраві і професійні виконання творів видатних українських композиторів продемонстрували студенти вокального факультету нашої альма-матер. Мабуть, не кожен звик, коли академічний вокаліст, співаючи романс «Розвійтеся з вітром» повертається до вас спиною, творячи справжню сценічну дію, чи завдяки чіткій міміці та жестам перед вами постає ціла картина обурення, відчаю в романсі «На що мені питати» К.Стеценка або зовсім інша чуттєво-романтична пейзажна замальовка народжується перед вами при слуханні «Вечірньої пісні». Кожне виконання по-справжньому вражало, але особливо хотілось би відмітити таких солістів, як Юрій Григораш (романс Я.Степового «Розвійтеся з вітром»), Інна Федорій («Вечірня пісня» К.Стеценка), Михайло Кушлик («Як почуєш вночі» Д.Січинського), Марія Чумак (романс К.Стеценка «На що мені питати») та Оксана Лопата («У гаю-гаю» Д.Січинського), яким, на нашу думку, найкраще вдалося виразити настанови Павла Гуньки. Також неможливо не виділити студента фортепіанного факультету Романа Марченка за його концертмейстерську майстерність.

На завершення концерту Павло Гунька висловив подяку всім виконавцям за прийняття поглядів на мистецьку пісню, перевершення власних очікувань та професіоналізм і побажав подальших пошуків.

Валентина Маруняк, студентка ІІ ТКФ

ГунькаМ

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations