Українсько-швейцарський симпозіум «Одна Європа – дві культури: Західна та Східна музика в порівнянні»

НовиниComments Off on Українсько-швейцарський симпозіум «Одна Європа – дві культури: Західна та Східна музика в порівнянні»

В рамках співпраці ЛНМА ім. Лисенка та швейцарської асоціації Haliciana Schola Cantorum у Львові відбувся українсько-швейцарський симпозіум за участю професорів зі Швейцарії та України. В рамках Симпозіуму пройшли лекції про музичні корені Європи та два унікальні концерти.

Протягом 20-25 листопада 2016 у Львові проходив симпозіум «Одна Європа – дві культури: Західна та Східна музика в порівнянні». Відбувся цикл лекцій для широкої публіки про дві музичні культури: культуру Західної Європи (що виникла на основі григоріанської традиції) та Європи Східної (що формувалася переважно під впливом традиції Візантії). Йшла мова і про зв’язки та обмін між обома «Європами», в якому Львів мав особливу роль (напр. син Моцарта та вчитель Шопена були львів’янами!)

Також в рамках симпозіуму відбулися два унікальні концерти. Це концерт органної музики Й.С.Баха з перекладом і поясненням текстів (вперше у Львові ці твори звучатимуть на бароковому трьохмануальному органі фірми Kisselbach!). А також концерт-підсумок симпозіуму, в якому у виконанні трьох хорів, оркестру та солістів прозвучали вибрані твори 15-18 ст. із Західної та Східної Європи як ілюстрація до основних питань симпозіуму, а саме: що відбувалось в Україні в той час, коли А.Вівальді в Італії створював свої опери та мотети? Та яка музика звучала в Західній Європі, коли у нас співали кобзарські думи та партесні концерти? На ці та інші питання ми почули відповіді, в тому числі і мовою музики.

Детальна інформація про всі події симпозіуму на сайті:
www.hsc.lviv.ua
https://www.facebook.com/hsc.lviv.ua/
https://www.facebook.com/events/339369716441867/

Організатор асоціація Haliciana Schola Cantorum Іван Духнич Керівник Haliciana Schola Cantorum в Україні вул.Словацького 1 а/с 298 79000 Львів, Україна Email: hsc.lviv@gmail.com Tel.: +380683725801

Afischa_sympozium

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations