Мистецький міст Ваймар – Львів

НовиниComments Off on Мистецький міст Ваймар – Львів

Співпраця Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка та Вищої музичної школи ім. Ф. Ліста у Ваймарі розпочалась підписанням офіційної угоди нещодавно, лише минулого року. Але вже за такий короткий строк в рамках угоди про співпрацю вдалось організувати кілька надзвичайно вартісних і цікавих акцій. Остання з них – спільний концерт хорової музики, що відбувся 30 жовтня у Великому залі нашої академії. В ньому взяли участь студентський хор ЛНМА ім. М. Лисенка (художній керівник Ігор Даньковський) та камерний хор Вищої музичної школи ім. Ф. Ліста у Ваймарі (художній керівник і диригент професор Юрген Пушбек). У програмі німецьких гостей була представлена єврейська музика (у Ваймарі успішно діє кафедра єврейської музики, один з найбільш авторитетних у світі науково-освітніх центрів у цій сфері), виконана ними з великим шармом, невимушеністю, з багатою палітрою емоційних відтінків: від глибокого смутку до лукавого гумору. Для слухачів, особливо старшого покоління, інтонаційний словник цих творів не був цілком невідомим: з подивом ми відкрили в ньому весь виразовий арсенал радянської естради 30-х – 40-х років від «Веселых ребят» до культової пісні «Летите, голуби, летите».

Наші студенти представили здебільшого український репертуар, на закінчення лише сягнувши до популярного спірічуелсу в обробці Мозеса Хогана «Didn’t my Lord». Після такого виконання таких творів починаєш не просто теоретично розуміти, а відчувати усім своїм єством, в чому сутність українського кордоцентризму – філософії серця. Досить було вслухатись у злагоджене звучання хору, а потім вгледітись уважніше у вираз обличчя юних співаків – і будь-які подальші філософські розважання ставали непотрібними. Принагідно хочу привітати наш колектив з прекрасними басами, які заповідаються на вельми порядних профундистів.

Спільну програму обох хорів тематично об’єднала духовна музика різних епох і народів: від ранньобарокового італійського шедевру «Miserere» Антоніо Лотті до опусу «Nunc dimittis» сучасного польського композитора Пйотра Лукашевського та ще одного спірічуелсу «Sia hamba». Видається, що саме в цьому спільному музикуванні обидва хори розкрились ще цікавіше, ніж кожен окремо. Творчий діалог, не позбавлений легкого відтінку змагальності, забарвив інтерпретацію у особливий емоційно-виразовий тон.

Подібні «творчі мости» – прекрасна нагода для студентів і для педагогів пізнати тенденції виконавства інших європейських шкіл і поділитись своїми мистецькими надбаннями.

Любов Кияновська

 


Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations