Музичний міст Львів-Ваймар

НовиниComments Off on Музичний міст Львів-Ваймар

Львівська Національна музична академія ім. М. Лисенка та Вища школа музики ім. Ф. Ліста у Ваймарі ще минулої осені підписали угоду про співпрацю і, як бачимо, вона була не простим «жестом ввічливості», а дає свої результати та інспірує наших німецьких колег до нових творчих планів і гостинних виступів у столиці Галичини. Минулого року в ЛНМА ім. М. Лисенка з успіхом пройшла міжнародна конференція за участю вчених України та Німеччини, присвячена єврейській музичній культурі, а 17 жовтня цього року відбулась зустріч віце-президента Вищої школи музики ім. Ф. Ліста, знаного німецького композитора, опери якого ставляться на сценах багатьох європейських країн, професора Міхаеля Обста з проректором академії з наукової роботи професором Віктором Камінським. Темою зустрічі була подальша співпраця обох навчальних закладів у галузі композиторської освіти, як традиційної, так і пов’язаної з використанням інноваційних джерел звуку, можливостей студійних експериментів тощо. В планах – обмін студентами-композиторами, проведення спільного конкурсу молодих композиторів, репрезентація творів молодих митців live та в записах. З’ясувалось, що в системі викладання композиції наші заклади дуже близькі, мають багато спільних позицій в естетичному та дидактичному трактуванні композиторської освіти, тож можливості творчих контактів варто всебічно розвивати.

Ваймарські музиканти прибули не лише для підтримання подальших контактів з львівськими колегами. Вони представили львівській публіці цікаву мистецьку акцію. Адже серед інших інновацій сучасного концертного життя монографічні вечори, присвячені музиці одного композитора, належать радше до винятків, якщо це тільки не ювілейний вечір. Романтичні програми в цьому контексті взагалі сприймаються як певний концертний «вінтаж» і не надто часто гостюють на наших сценах. Тим свіжіше і з більшим емоційним піднесенням сприйнялося двогодинне свято музики одного з найбільш відвертих романтичних митців Ференца Ліста у виконанні молодих піаністів-віртуозів, переможців світових конкурсів Ф. Ліста у супроводі академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» у концертному залі Львівської філармонії. Меценатами концерту виступили Міністерство закордонних справ ФРН та Вища школа музики ім. Ф. Ліста у Ваймарі – міста, нерозривно пов’язаного із зрілим періодом творчості композитора.

На концерт особисто прибули Надзвичайний і повноважний посол Грузії Міхеїл Уклеба, Президент Вищої музичної школи музики ім. Ф. Ліста у Ваймарі професор Крістоф Штольцль.

Те, що концерт розпочався з симфонічної поеми «Мазепа», сприйнялось публікою як вельми доречний жест доброї волі, поваги до української історії, тим більше, що відомий німецький диригент Ніколя Паск’є, що стояв за пультом, винятково вдало вибудував драматургію монотематичної форми, видобув багаті колористичні відтінки оркестрової звучності, а оркестр «INSO-Львів» виявився гідним партнером Маестро. Монументальні полотна для фортепіано з оркестром – Концерт № 1 Мі-бемоль мажор (солістка Марина Яхлакова, диригент Маріо Гартмут), Фантазія на угорські народні теми (солістка Маріам Батсашвілі) та Концерт № 2 Ля мажор (соліст Ілля Кондратьєв) – були розташовані в хронологічному порядку і цим ще більше підкреслювали статус історично-монографічної програми. Молоді талановиті піаністи цікаво і своєрідно інтерпретували віртуозний стиль Ліста. Хоч рецензент не з усіма інтерпретаціями могла би однозначно погодитись, але музика, тим більше романтична – така тонка матерія, що кожен відчуває і прочитує її за велінням власного серця.

Любов Кияновська

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations