Львівські музиканти в Лейпцигу

НовиниComments Off on Львівські музиканти в Лейпцигу

23 жовтня 2016 р. у залі GriegBegegnungsstätte в Лейпцигу в рамках співпраці викладачів та студентів Інституту музикології Лейпцигзького університету з музикантами Східної Європи відбувся концерт випускника вокального факультету ЛНМА ім. М.В. Лисенка Юрія Гадзецького (вокал, клас проф. П. Ончула та проф. М. Логойди) та доцента цього ж навчального закладу, кандидата мистецтвознавства Степана Соланського (фортепіано).

Концерт з двох відділів дав можливість львівським музикантам з успіхом продемонструвати твори композиторів різних епох та національних шкіл. У першому відділі прозвучали арії з кантат та ораторій Й.С. Баха, Г.Ф. Генделя, Ф. Мендельсона-Бартольді, також арії з опер
В.А. Моцарта. Друга частина концерту була присвячена камерно – вокальним композиціям М.Лисенка на тексти Г. Гайне, та Б. Лятошинського на поезію Г. Гайне та П. Шеллі. На завершення концерту прозвучав цикл Е. Гріга на слова Г.К. Андерсена.

Велике зацікавлення в німецьких меломанів викликали композиції українських авторів, особливо твори Бориса Лятошинського, які тут звучали вперше. Кращому розумінню слухачами виконуваної музики сприяли спеціально укладені організаторами буклети, в яких містились тексти (німецький оригінал та переклад) усіх виконуваних творів.

Безумовно, такі культурні контакти позитивно позначаються на взаємозбагаченні європейських виконавських музичних шкіл, сприяючи формуванню високого іміджу львівської виконавської школи.

 

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations