Кшиштоф Пендерецький – почесний доктор Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка!

НовиниComments Off on Кшиштоф Пендерецький – почесний доктор Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка!

Видатний композитор сучасності – Кшиштоф Пендерецький отримав Диплом Doctor Honoris Causa і відтепер є почесним членом мистецької спільноти ЛНМА імені М. В. Лисенка. Урочиста церемонія і святковий концерт відбулися у залі Львівської філармонії 5 листопада 2015 року, знаменувавши також початок ІV Міжнародного фестивалю “Відкриваємо Падеревського”.

Історія ЛНМА ім. М.Лисенка впродовж десятиліть ґрунтувалася на плідних музично-мистецьких зв’язках між українською та польською громадами. Присвоєння Кшиштофу Пендерецькому звання почесного доктора Львівської академії – це продовження багаторічної, багатовікової традиції цієї співпраці та бажання і надалі провадити плідні мистецькі контакти. Тісний музичний взаємозв’язок обох національних культур та визначну роль Львова як мистецького осередку Кшиштоф Пендерецький відзначив у своїй урочистій промові, згадавши, зокрема, постаті – Кароля Мікулі, Мечислава і Адама Солтисів та свого вчителя – Артура Малявського. Цікавими були й українські рефлексії Маестро, що згадав і про Лисенка, і про лірику думки, і про запальний гопак.

Диплом Doctor Honoris Causa маестро Пендерецький отримав від ректора академії Ігоря Пилатюка у присутності усіх членів Вченої ради академії. На урочистості були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща Генрик Литвин та заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний.

Одним із прикладів сучасної співпраці між Україною та Польщею на мистецькій ниві є фестиваль “Відкриваємо Падеревського”, що вже вчетверте відбувається у Львові. Святковий концерт на честь нагородження К.Пендерецького став першим у низці імпрез фестивалю. У програмі концерту прозвучали “Sinfonietta №1”, “Agnus Dei” та “Chaconne” К.Пендерецького та частини з “Партити №6” М. Скорика, з яким польського маестро пов’язують дружні відносини. Побачити двох геніїв за диригентським пультом впродовж одного концерту – величезна рідкість та втіха для поціновувачів сучасної академічної музики. Окремі твори Пендерецького диригував асистент маестро – Мацєй Творек, який заслужив найкращі відгуки у львівської публіки, як і камерний оркестр “Академія” (керівник і концертмейстер – Артур Микитка), який блискуче звучав на урочистому та, без сумніву, історичному концерті.

Стефанія Олійник, музикознавець

 

IMG_0174

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations