Музична академія поповнилась новими іменами почесних докторів

НовиниComments Off on Музична академія поповнилась новими іменами почесних докторів

Музична академія поповнилась новими іменами почесних докторів

 

Сьогодні 4 жовтня 2016 року в академії відбулась вельми важлива подія: почесними докторами Львівської музичної академії ім. М. Лисенка стали ще двоє вельми достойних митців. Ректор академії, професор Ігор Пилатюк сердечно привітав обох і вручив дипломи.

Перший з них – Павло Гунька, співак світової слави, музикант з винятково широким спектром художніх досягнень: від провідних ролей у пізньоромантичних музичних драмах Вагнера і Землінського – до експресіоністичних драм А. Берга, авангардних експериментів Лігеті, в яких він виступав чи не на всіх провідних сценах світу під батутою найвидатніших диригентів сучасності. Син українця і англійки, народжений у Великобританії, він перейнявся долею української пісні більше, аніж багато з тих, хто все життя прожив на рідній землі. Та й не тільки перейнявся – разом з музикантами-українцями з діаспори здійснив унікальний проект запису всіх солоспівів Лисенка та продовжує наполегливо, з лицарською самопосвятою пропагувати українську професійну вокальну музику. Почуваємось горді і щасливі, що митець такого класу, такого рівня відтепер буде прикрашати корпус наших почесних докторів. Але не просто прикрашати! Людина настільки ж діяльна, як і шляхетна, Павло Гунька сприйняв своє обрання не лише як честь, а й як відповідальність. Вже вчора відбулись майстер-класи великого артиста, а у своєму подячному слові він накреслив ті великі перспективи, які вбачає у співпраці з академією.

Другий – Василь Пилип’юк, відомий в Україні фотохудожник, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, відзначений багатьма державними нагородами. Серед його численних альбомів – панорами Львова і Галичини, видатні історичні постаті (серед них і славетний композитор Микола Колесса), актуальні події сьогодення. Літописець нашого часу, співець краси галицького краю, він невтомно продовжує звеличувати українську землю. Один з його наступних проектів – ювілейний фотоальбом до 165 річниці заснування Львівської консерваторії, одного з найдавніших музичних навчальних закладів Європи.

 

 

IMG_9340 IMG_9375 IMG_9396 IMG_9399 IMG_9607 IMG_9614

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations