Концерт-закриття ІІ фестивалю музичного мистецтва «АКАДЕМІЯ»

НовиниComments Off on Концерт-закриття ІІ фестивалю музичного мистецтва «АКАДЕМІЯ»

Концерт-закриття ІІ фестивалю музичного мистецтва «АКАДЕМІЯ»

 

У суботу, 23 квітня, у концертному залі ім. С. Людкевича, відбувся концерт-закриття Другого фестивалю музичного мистецтва «Академія». У програмі звучали композиції трьох львівських композиторів – Мирослава Скорика, Богдани Фроляк, Віктора Камінського, та американського композитора, піаніста, дириґента ХХ століття, Аарона Копленда.

Доволі знаково, що ця подія відбулась за участі одного із провідних колективів ЛНМА ім.М.Лисенка – Львівського камерного оркестру «Академія» (художній керівник – народний артист України, Лауреат Національної премії Т. Шевченка, Мирослав Скорик, керівник та концертмейстер – народний артист України, професор Артур Микитка, дириґент – народний артист України, член-кореспондент Академії мистецтв України, професор Ігор Пилатюк), який, від часу свого заснування був лауреатом численних республіканських та міжнародних фестивалів та конкурсів, виступав на найпрестижніших європейських музичних фестивалях, концертував в найкращих концертних залах України та за кордоном. Колектив завжди відзначався високим професійним рівнем, що слухачі мали змогу помітити, відвідавши і цей концерт. Важливо, що значне місце у репертуарі «Академії» посідають твори українських, та зокрема і львівських композиторів, таких як М. Скорик, В. Камінський, О. Козаренко, Б. Фроляк, Ю. Ланюк тощо. Досить часто колектив є першовиконавцем низки камерних творів вищевказаних композиторів.

Першим у програмі заходу звучав твір М.Скорика «Покаянний псалом» для струнного оркестру (2015), який створений композитором спеціально для колективу «Академії». Як вже зазначалось у анонсі до концерту, композиція виникла під впливом болісних, трагічних подій, які відбуваються на території нашої держави, та які не залишають байдужими практично нікого, саме тому оркестранти присвятили її усім загиблим воїнам, які віддали своє життя за Україну. Таким чином виконання даної композиції стало надзвичайно актуальним і потрібним, адже воно сприяло не лише створенню відповідного настрою чи враження, а й підштовхувало до переосмислення важливих «вічних» питань.

Концерт для кларнета, струнного оркестру, арфи і фортепіано (1949) А. Копленда створив значний контраст у порівнянні з попереднім твором, який прозвучав у виконанні Максима Барабаха (кларнет), Ірини Гуменюк (арфа) та Дмитра Довганя (фортепіано). Тут властивими були динамізм розгортання, доступність тематизму, які пов’язані передусім із тим, що дана композиція в цілому написана у традиціях популярної американської музики. Хочеться окремо відзначити високий рівень соліста, який не лише продемонстрував чудову техніку, а й зумів тонко відтворити усі настроєві нюанси, що викликало особливе захоплення у публіки.

Настроями, які наштовхують на самозаглиблення та споглядання була позначена Partita-meditation для двох скрипок і струнних (2007) Богдани Фроляк. Обидва солісти (Назарій Пилатюк і Микола Гав’юк) доволі експресивно, чутливо відтворили усі контрасти, які лежать в основі даної композиції – від зосередженості, задуми до запальних танцювальних епізодів.

Останнім твором прозвучала поема «Мольфар» для саксофону з оркестром (2015) Віктора Камінського (соліст – Андрій Гуменний), виконання якого стало прем’єрним, адже завершена композиція зовсім недавно – восени 2015 року. В основі композиції знаходяться два контрастних образи, один з яких своєю сконцентрованістю та заглибленістю наближається до образів «Партити-медитації» Б.Фроляк, а інший являє собою запальні, танцювальні ритми коломийки.

Справжнім сюрпризом для публіки стало виконання твору ще одного українського композитора, Віктора Теличка, «Прогулянка денді», який вразив усіх своєю доступністю, невимушеністю, запальними ритмами та життєрадісними та світлими настроями. Дана композиція стала чудовим завершенням вечору, створивши прекрасний настрій, як у слухачів, так і в оркестрантів.

Досить символічно, що завершився Фестиваль, так як і розпочався – композиціями українських митців, що створило цілком своєрідну «арку», мета якої – популяризація українського музичного мистецтва. Хочеться висловити подяку організаторам, виконавцям, усім, хто доклав зусиль до створення цього прекрасного фестивалю. Також хочеться вірити, що він буде мати довгу історію та щороку розширюватиме свої масштаби та приваблюватиме все більше і більше публіки.

Наталя Мендюк, ІІ ТКФ

_q_1i1lwjvk Mt8BGr9dhwU r9XeEWMCdww X4e4W-x3H38

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations