Конкурс піаністів імені Миколи Колесси

НовиниComments Off on Конкурс піаністів імені Миколи Колесси
10-12 грудня 2016 року, у Львівській національній музичній академії імені М. В. Лисенка відбувся Конкурс піанстів імені Миколи Колесси.
Львівська консерваторія завжди славилась  талановитою молоддю.Впродовж багатьох років кращі вихованці нашої музичної академії демонструють свою професійну майстерність на світових концертних майданчиках.
Їхній  Творчий шлях як концертних солістів-виконавців починається з участі у різних конкурсних змаганнях починаючи від  кафедральних до Всеукраїнських і Міжнародних. Такі заходи є Величезним стимулом та поштовхом для молодого виконавця у його розвитку  у професійній кар”єрі.
У Львівській  музичній академії імені М. В. Лисенка, щорічно вже традиційно  відбувається цілий ряд  мистецьких заходів, а це і фестивалі, і тематичні концерти, і конкурси, і майстеркласи.
На фортепіанному факультеті Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка, були проведені щорічні факультетні конкурси приурочені ювілейним датам  видатних композиторів, зокрема:
– 2013 році – Василю Барвінському;
– 2014 році – Левку Ревуцькому;
– 2015 році – Віктору Косенку і Борису Лятошинському;
– 2016 році – Ференцу Лісту.
Цьогорічний  Конкурс Паністів імені М. Колесси – приурочений  до Уродин Видатного Диригента і галицького композитора – Миколи Філаретовича Колесси.
колесса 3 колесса7
Цей конкурс відбувався у Два Тури.
 10 грудня. Кожен учасник виконував:
У Першому турі – це   Прелюдії і фуги   Й. С. Баха;  віртуозний етюд таких композиторів як: Ф. Шопена, С. Рахманінова, К. Черні, Н.Паганіні-Ф. Ліста,О. Скрябіна, і  фортепіанні твори  М. Колесси, зокрема:  “Три коломийки” (Максимчук Владислав), “Сонатину”(Явна Надія), “Три Прелюди” (Стаднічук Євгенія),  “Картинки Гуцульщини” (Бурделяк Вікторія,Черкашин Анастасія, Макаренко Валентина), “Коломийки” (Бойко Марія, Мудра Марта,).У Другому Турі, що відбувся 12 грудня, учасники виконали твори: Сонатне алегро одного з віденських класиків, а саме: Й. Гайдна, В-А-Моцарта, Л.В. Бетовена;Ф. Шопен :один з   віртуозних етюдів, а також були виконані  твори  українських композиторів,  що жили і творили  у Львові  у першій половині XX ст.; А. Рудницького “Гуцульський танок, З. Лиська “Пісня”, “Ой у полі”, Б. Кудрика “Гумореска” і “Вальс”, О. Ольшанецька “Прелюдія”№7, С. Туркевич “пробудження духу гір”, і  твори  українських  сучасних  композиторів  кінця XX cт. поч. XXI ст;  В. Сильвестрова, (Багатель ор.4, №2,  Вічне повернення” з циклу “Кітч-музика”, Багатель№3), Л. Грабовського (П”ять характерних п”єс), М. Скорика (вальс з “Партити№5”, Токата), І. Карабиця “Прелюдії №7 і №15, Б. Фроляк (Штюк).
Варто відзначити Високий професійний рівень підготовки кожного з учасників конкурсу.
У журі конкурсу працювали провідні Педагоги фортепіанного факультету: професори і доценти :Л. Крих, О. Рапіта, І. Немира,  Т. Мілодан, М. Драган, П. Довгань, О. Максимов, які  і визначили Переможців цьогорічного конкурсу.
ПЕРЕМОЖЦІ
Конкурсу Піаністів ім.М.Колесси
10-12 грудня 2016 рік
Диплом переможця за виконання “Гуморески” Б.Кудрика
ВАЛЕНТИНА МАКАРЕНКО – ( клас доц. Мілодан Т.Е.);Диплом переможця за виконання  “Пробудження духу гір” С. Туркевич
МАРТА МУДРА – (клас проф. Крих Л.Ю.);Диплом переможця за виконання  Прелюдії №7 О. Ольшанецької
МАРІЯ БОЙКО – (клас доц. Драгана М.Т.);Диплом переможця за виконання “Ой у полі” З.Лиська
ЄВГЕНІЯ СТАДНІЧУК – (клас доц. Максимова О.Б.);Диплом переможця за виконання “П”яти характерних п”єс” Л. Грабовського
НАДІЯ ЯВНА – (клас проф. Рапіти О.М.);Диплом переможця за виконання Прелюдій №7 і №15 І. Карабиця
ВІКТОРІЯ  БУРДЕЛЯК – (клас проф. Немири І.Д.);

Диплом переможця за виконання “Гуцульського танка” А. Рудницького
ВЛАДИСЛАВ МАКСИМЧУК – (клас доц. Довганя П.В.);

Премія Марії Крушельницької за краще виконання  творів М.Колесси
АНАСТАСІЯ ЧЕРКАШИН – (клас доц. Драгана М.Т.);Доброго

Отже, хочеться привітати Переможців із  прекрасними виступами та представленнями надзвичайно цікавих творів не лише композиторів класиків, але й української музики та побажати їм нових перемог та успіхів.

АННА ШКОЛЬНІКОВА

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations