Оперна студія у Польщі

НовиниComments Off on Оперна студія у Польщі

Теплі сонячні осінні дні – 3 та 5 жовтня 2015 року ознаменувалися для ЛНМА імені М.В.Лисенка дуже приємною подією. На запрошення агенції “Aplauz” (м.Дебіца)  містах Підкарпатського воєводства Польщі Кросно та Дебіца  відбулися концерти хору та оркестру оперної студії під батутою ректора ЛНМА, професора, народного артиста України – Ігора Пилатюка.

Колектив підготував до виступу перлини світової музики – хори з опер Дж.Верді “Набукко”, “Трубадур”, “Травіата”, “Дон Карлос”, “Аїда”. Творчим керівником, організатором та головним диригентом цього проекту став Ігор Пилатюк, а в репетиційному процесі допомагали головний хормейстер оперної студії, заслужений артист України Мар’ян Телішевський та головний хормейстер Національного академічного театру опери та балету імені С.Крушельницької Василь Коваль.

На концертах у Польщі Ігор Пилатюк натхненно продиригував хором та оркестром, вміло передав окрилений настрій музикантам, запалив польського слухача, і атмосфера загального піднесення запанувала в залі. Слід зазначити, що у Польщі нашого ректора уже давніше знають як прекрасного музиканта, адже він виступав тут за диригентським пультом уже 77-й раз!

На концертах дуже професійно прозвучала каватина Захарія з опери “Набукко” у виконанні польського співака Яна Міхалака, порадував спів солістів хору Дарії Чорнявської-Поліщук та Андрія Барана, зачарувала гра соліста оркестур Олега Петришина.

З поваги до польської громади на “біс” було виконано запальний “Мазур” з опери “Страшний двір” Станіслава Монюшка, що з особливою радістю було сприйнято залом.

Прекрасна золота осінь, гостинність господарів, зручні готелі, краса середньовічного Кросно сприяли гарному настрою і бажанню як найкраще виступити. І хоча музиканти приїхали додому доволі – таки змучені, гарні враження від поїздки ще довго грітимуть серце.

Зоряна Грегорійчук

Comments are closed.

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations