Студентський хор Львівської Національної Музичній Академії ім. М. Лисенка складається в основному зі студентів хорового відділу диригентського факультету.
Він є «творчою лабораторією» для закріплення практичних навиків роботи з хором: студенти отримують можливість практичної підготовки як артистів професійних хорів, керівників аматорських, учбових та професійних хорових колективів.
Упродовж своєї діяльності хор Академії неодноразово приймав участь у загальнодержавних урочистих академіях, здійснював постановки шедеврів світової хорової музики як «Magnificat» та меси h-moll Й. С. Баха, реквіємів В. А. Моцарта, А. Брукнера та Г. Форе, «Stabat Mater» А. Дворжака та Ф. Шуберта, «Gloria» А. Вівальді, перлин української вокально-симфонічної музики: «Радуйся, ниво неполитая», «Б’ють пороги» М. Лисенка, «Заповіту» та «Кавказу» С. Людкевича, кантати «Весна» та вокально-симфонічної поеми на слова Т. Шевченка «Гамалія» М. Скорика, низки програм з творів Д. Бортнянського, Б. Березовського, А. Веделя, С. Прокоф’єва, Б. Лятошинського, М. Колесси. О. Кошиця.
Керівниками хору від 1946 року були доцент Володимир Василевич, професор Євген Вахняк (1962-1976), ст. викл. Богдан Завойський (1979-1992), проф. Богдан Дерев’янко (2001-2005), а також ст. викл. Ірина Байцар (1976-1977), доцент Олег Цигилик (1977-1979), ст. викл. Ігор Циклінський (1992-1995), ст. викл. Ярослав Гнатовський (1995-2000), ст. викл. Христина Флейчук (2010-2014). В період з 2006 по 2010 рр. хор був об’єднаний із заслуженою академічною капелою України «Трембіта» й не існував як самостійна одиниця. Керівником студентського хору протягом цих років був керівник капели «Трембіта» М. Кулик.
З 2014 р. хор очолює ст. викладач кафедри диригування І. Даньковський.
І. Даньковський
За цей час до творчого складу колективу долучились студенти фортепіанного та теоретико-композиторського факультетів. Вони беруть участь як і в спільних програмах, так і у виступах зі своїми сольними програмами приуроченими до Шевченківських свят та святкування інших знаменних дат, які відзначає академія.
За останні роки колективом підготовлені та виконані програми:
до 200 – річчя від дня народження М.Вербицького,
до 140 річниці від дня народження О.Кошиця,
дві програми духовної музики з творів українських композиторів “Nunk nobis Domine”, та “Тобі, Господи”
програма сучасної хорової музики зарубіжних композиторів “Звуки сучасності”,
“Stabat Mater” Ф.Шуберта ,
“Stabat Mater” А.Дворжака,
здійснена інсценізація хорової сюїти Г.Гаврилець “Буковинське Різдво”
концертна програма хорів та хорових сцен з популярних опер українських та зарубіжних композиторів
Важливою сторінкою життя колективу є співпраця Академії із Вищою щколою музики ім. Ф. Ліста м. Ваймар (Німеччина).
Завдяки цьому було здійснено декілька міжнародних проектів та проведено ряд спільних концертів нашого колективу й хору Ваймарської консерваторії. У теплій дружній атмосфері учасники обмінювалися досвідом та представляли різноманітні національні традиції через музичний діалог культур.
Записи Студентського хору Академії
Запис з Концерту до 200-річчя від дня народження о.М.Вербицького (05.04.2015р.)
З Літургії:
Пісні для чоловічих квартетів:
Для мішаного хору: