Присвоєння Doctor Honoris Causa К. Пендерецькому

05.11.2015 19:30

Урочиста церемонія і концерт з нагоди присвоєння Кшиштофу Пендерецькому звання Doctor Honoris Causa Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка

05.11.2015 (четвер), 19.30

Львівіська обласна філармонія (Концертний зал ім. С. Людкевича)

Кшиштоф Пендерецький, диригент

Мацей Творек, асистент диригента

Камерний оркестр „Академія” (керівник-концертмейстер – Артур Микитка, художній керівник — Мирослав Скорик, диригент – Ігор Пилатюк)

У програмі концерту музика K. Пендерецького:

Sinfonietta N1

Agnus Dei

Chaconne

Інавгураційний концерт організований згідно задуму самого маестро Кшиштофа Пендерецького. Це вже вдруге в межах фестивалю реалізований проект “Від Падеревського до Пендерецького”, ідея якого – ознайомлення фестивальної публіки з доробком двох усесвітньовідомих польських композиторів. Якщо Ігнаци Ян Падеревський народився на території сучасної України, в селі Курилівка на Поділлі, то нашого видатного сучасника Кшиштофа Пендерецького, особливі родинні спогади пов’язують зі Львовом. Тому символічним стане присудження композитору почесного звання Doctora Honoris Causa Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

IV Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського” у Львові вже встиг стати однією із найважливіших культурних подій України. Головною ідеєю його четвертої едиції є популяризація польської культури та ознайомлення наших східних сусідів із репертуаром національної музичної скарбниці на найвищому, світовому рівні.

В 2015 році на сцені Львівської Опери виступить унікальний для польської культури ансамбль пісні і танцю “Мазовше”, який представить українській публіці “Краків’ян і гуралів” – славетну оперу  XVIII століття, що символічним чином демонструє структуру польського суспільства перед Третім поділом Польщі. Її лібрето часто порівнювали з “Чарівною флейтою” В. А. Моцарта.

Ми переконані, що участь у фестивалі і “Мазовша”, і таких знаменитостей як Кшиштоф Пендерецький (котрий сам керуватиме виконанням своїх творів і котрому цьогоріч під час фестивалю буде присуджене звання Почесного доктора Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка), піаніст Адам Водніцкі, віолончеліст та диригент Анджей Бауер, формації DagaDana перетворять його четверту едицію на справжнє велике свято польської музики.

Під час фестивалю заплановане й проведення панельної дискусії “Геополітичні аспекти польсько-українських взаємин періоду Другої Речі Посполитої та Української Народної Республіки – часів Ігнаци Яна Падеревського”. Модеруватиме її відомий український публіцист, політолог та культуролог Тарас Возняк. Також, уже традиційно, відбудеться вручення відзнак “Падеревський” – бронзові статуетки отримають ті, хто особливо проявив себе в промоції польської культури за кордоном.

Організовуючи четверту едицію фестивалю, ми знову прагнемо засвідчити добросусідські стосунки між нашими країнами. Ідея створення мистецької події, пов’язаної з іменем Ігнаци Яна Падеревського – видатного піаніста, композитора, політика і доброчинця – послужила нагодою взаємного культурного збагачення двох народів, польського та українського, що видається сьогодні особливо важливим та актуальним.

Інформаці польською мовою (PL_Akademia_info_5.11.2015)

Інформація англійською мовою (ENG_Akademia_info_5_11_15)

Зустріч з Кшиштофом Педерецьким у Львівській Музичній Академії

Всі права захищено © Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, 2015
Створено Inneti Innovations